Latvijas ceļu policija pārbauda ziemas riepu stāvokli

Kopš februāra sākuma Latvijas Satiksmes drošības inspekcija ir apņēmusies veikt pastiprinātas tehniskās pārbaudes tieši uz koplietošanas ceļiem. Ceļu dienesta inspektori novērtē transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, īpašu uzmanību pievēršot automašīnu riepām. Veikto pārbaužu rezultātā izrādījās, ka līdz 15% automašīnu neatbilst pieņemtajiem standartiem.


Atgādinām, ka saskaņā ar Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcijas noteikumiem ziemas sezonā minimālajam riepu protektora dziļumam jābūt vismaz 4 milimetriem. Tajā pašā laikā pārkāpēju vidū bija daudz "kails" gumijas īpašnieku, kuru protektora dziļums bija 0,60 mm, 0,51 mm un pat 0,35 mm!


Šis transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpums noved pie ārkārtas situāciju veidošanās uz koplietošanas ceļiem. Turklāt no 799 inspektoru pārbaudītajām vieglajām automašīnām 60 bija aprīkotas ar aizliegtiem ksenona lukturiem, kas palīdz apžilbināt pretimbraucējus.


Kopumā pārbaudes laikā tika pārbaudītas 1259 automašīnas, tostarp 799 automašīnas, un attiecīgie darbi tika veikti ar vadītājiem, pārkāpjot noteikumus!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/