Latvija nolēma dubultot soda naudas par ātruma pārsniegšanu

Latvijā tiks pastiprināti piemēroti sodi autovadītājiem, kuri pārkāpj ātruma ierobežojumu. Attiecīgie grozījumi Civilkodeksā jau ir veikti otrā lasījuma laikā. Tajā pašā laikā par nelielu ātruma pārsniegšanu, gluži pretēji, tiks piemērots mazāks naudas sods.


Atgādinām, ka maksimālais atļautais ātrums uz koplietošanas ceļiem ir 10 km / h. Šajā gadījumā vadītāju var apturēt policijas darbinieki un izteikt brīdinājumu. Ja likumpārkāpējs izrādās kravas automašīnas vadītājs, viņam papildus var uzlikt naudas sodu 10 eiro apmērā.


Pārējie naudas sodi ir dubultojušies. Šajā gadījumā materiāla soda izmaksas būs proporcionālas pārsniegtā ātruma vērtībai. Vismazākais naudas sods tiek piemērots vieglo automašīnu vadītājiem, kuri pārkāpj ātruma ierobežojumu 11-20 km / h robežās. Ciematā par šādu pārkāpumu būs jāmaksā 30 eiro, bet ārpus pilsētas - 15.


Naudas sodi tiks iekasēti arī par cita veida pārkāpumiem. Pagaidām par to ir tikai baumas, taču, visticamāk, šādā veidā varas iestādes plāno papildināt valsts budžetu.


Laiks rādīs, vai stingrākais sods palīdzēs atbrīvoties no neapdomīgiem autovadītājiem uz ceļiem. Parastajiem autovadītājiem, pārvietojoties saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem, nav ko baidīties!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/