Pirmais elektromobiļu augstsprieguma lādētājs parādījās Rīgā

Elektrisko transportlīdzekļu laikmets nepārtraukti stājas spēkā, un visā Eiropā parādās arvien modernākas šāda veida transportlīdzekļu uzlādes stacijas. Tagad augstsprieguma stacija kļuvusi pieejama arī Rīgā.


Šis ir jauns klientu apkalpošanas centrs, kas atvērts Rīgas pilsētā st. Bauskas, 86. Tiek ziņots, ka šī uzlādes stacija atbalsta elektrisko transportlīdzekļu ātras "uzpildīšanas" funkciju, lai elektromobiļu īpašnieki dažu minūšu laikā varētu papildināt savu akumulatoru daudzumu.


Projektu sponsorēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), kas nolēma nopietni iesaistīties elektrisko transportlīdzekļu infrastruktūras būvniecībā galvaspilsētā un citās lielajās Latvijas pilsētās. Pagaidām šī ir tikai eksperimentāla iekārta, tomēr drīzumā tiek plānots izvietot veselu šādu staciju tīklu.


Kas attiecas uz uzbūvēto staciju, tā ir piemērota gan Eiropas, gan Āzijas elektrisko transportlīdzekļu uzlādēšanai, izmantojot attiecīgi Combo2 un CHAdeMO standartus.


Stacija darbosies visu diennakti, tāpēc tur vienmēr varat uzlādēt savu transportlīdzekli. Cerēsim, ka neredzēsim rindas no tiem, kuri vēlas "uzpildīt degvielu" savai automašīnai!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/