Mīti par bezmaksas sludinājumiem: kvalitāte ir zemāka

Izšķirties par labu alternatīvu bezmaksas sludinājumu portālu izmantošanai nereti kavē mīts, ka bezmaksas sludinājumi nozīmē zemāku kvalitāti. Tomēr inovatīvais portāls www.dalder.lv ar savu piemēru ir apliecinājis gluži pretējo - mājaslapā ir daudz vairāk iespēju un funkciju kā jebkurā citā sludinājumu portālā Latvijā. Bezmaksas sludinājumi ir ne vien skaļš sauklis, bet arī portāla saturs ir rūpīgi pārdomāts. Iespēja izveidot savu mājaslapu, publicēt un lasīt atsauksmes par dažādiem pakalpojumu sniedzējiem un pircējiem, kā arī filtru un favorītsludinājumu sadaļas, kas atvieglo sludinājumu atlasīšanu, ir galvenās Dalder priekšrocības.

Diskusijā “Nākotnes sludinājumu portāls” kopā ar dalder.lv ekspertiem atbildēsim uz jautājumu, kādi mīti kavē izvēlēties bezmaksas sludinājumu portālu. Ņemot vērā tehnoloģiju iespējas, dalder.lv komanda ir pārliecināta, ka sludinājumu ievietošanas funkcija bez maksas sludinājumu portālā ir tik pat pašsaprotama kā sava profila bezmaksas izveide sociālajos tīklos. Gluži kā tas ir Instagram un Facebook, uzņēmuma peļņa tiek gūta ar citu mārketinga rīku palīdzību.

Mīts: neviens to nelieto

Lai arī tradicionāli izmantotie maksas sludinājumu portāli arvien notur savu līdera pozīciju, tomēr bezmaksas sludinājumi turpina kļūt arvien populārāki un aug gan lietotāju, gan piedāvājumu skaita ziņā. Salīdzinājumam varam izmantot ss un dalder.lv piedāvājuma statistiku Rīgā nekustamā īpašuma tirgus sadaļā, ss uz doto mirkli tie ir 3597 sludinājumi, bet dalder.lv - 2321. Tāpat arī dalder.lv auto tirgū novērojama aktīva darbība, un bezmaksas sludinājumi tiek ievietoti gan caur privātpersonu, gan dīleru profiliem.

Turklāt kopējā reklāmtīklā, kurā dalder.lv izdalītas 4 grupas (tostarp Dalder.lv Auto-Moto), kopējais dalībnieku skaits pārsniedz 300 000. Savukārt portāla reģistrēto lietotāju skaits - teju 5000. Tas uzskatāmi atspēko mītu, ka bezmaksas sludinājumu portālus neviens nelieto.

Mīts: bezmaksas sludinājumi nav kvalitatīvi

Salīdzinot iespējas tradicionālajos portālos un dalder.lv, svaru kausi stabili nosveras par labu inovatīvajam bezmaksas sludinājumu portālam. Ne vien bezmaksas sludinājumi nenozīmē zemāku kvalitāti, bet arī nenozīmē to, ka bezmaksas sludinājumi ir viss, ar ko aprobežojas portāls. Tieši pretēji - dalder.lv ir vēl vairāk funkciju kā jebkurā vecās paaudzes sludinājumu portālā līdz šim.

Bezmaksas sludinājumi dalder.lv pacelti pat līdz tirgus platformas līmenim, kas nozīmē, ka pārdevējiem un pircējiem nodrošināta daudz profesionālāka platforma. Šī uzlabotā sistēma balstās lietotāju mājaslapās - tās automātiski tiek izveidotas ikvienam reģistrētam portāla lietotājam. Viena un tā pati mājaslapa vienlaikus kalpo gan kā pircēja, gan pārdevēja profils. Tomēr jau reģistrācijas brīdī iespējams norādīt, vai reģistrāciju veic privātpersona vai uzņēmējs, tādējādi sevi skaidri pozicionējot vienā no kategorijām.

Katrā mājaslapā ne vien iespējams vairāk pastāstīt par savu uzņēmumu (pašnodarbinātajam - piedāvāto pakalpojumu, preci), bet arī saņemt citu lietotāju atsauksmes pēc darījuma veikšanas. Atsauksmju sadaļa ir spēcīgs mārketinga līdzeklis, lai veicinātu uzņēmuma atpazīstamību, iemantotu klientu uzticamību un piesaistītu arvien jaunus klientus. PIrcējiem, savukārt, tas ir sirdsmiera garants, kas ļauj iegūt pārliecību par, piemēram, noskatītā auto pārdevēja godprātību. Gan mājaslapas izveide, gan atsauksmju sadaļas pieejamība ikvienam portāla lietotājam tiek nodrošināta bez maksas gluži kā bezmaksas sludinājumi.

Izmaksu kalkulators: tradicionālais pret bezmaksas

Papildus funkciju klāsta daudzveidībai, arī no ekonomiskā viedokļa vērtējot, dalder.lv ir daudz izdevīgāka alternatīva. Lai arī šis ir tas kritērijs, kas sākotnēji liek apšaubīt sludinājumu portāla kvalitāti, iepazīstot tā sniegtās priekšrocības, ilgtermiņā paredzams, ka klient par labu lems tieši tam. Augstāka kvalitāte un zemākas izmaksas - tieši to piedāvā inovatīvais portāls. Turklāt - ne vien kategorijā “bezmaksas sludinājumi”.

Kā jau tika minēts, šis biznesa modelis paredz peļņas gūšanu caur citiem mārketinga kanāliem. Tādas ir portālā izveidotās sekcijas “Dāvanas”, “Akcijas” un “Kuponi”. Ierasti tās ir atrodamas atsevišķu nišu mājaslapās, piemēram, lieliskadavana.lv. Tomēr dalder.lv bezmaksas sludinājumi ir tikai viena no sadaļām, kamēr pārējās arī ir organiski integrētas turpat portālā. Turklāt izmaksas par šo pakalpojumu veidošanu sastāda vien 10% no ierastajiem izdevumiem līdzvērtīgās platformās. Tas ir vēl viens vienādojums, kurā dalder.lv izrādās izdevīgāka alternatīva.

No zināmā pie labāka

Vēsture arvien parādījusi, ka cilvēki labprātāk izvēlas progresu tā vietā, lai turpinātu izmantot vecmodīgu tehnoloģiju. Lai arī sākotnēji viss nepazīstamais vieš zināmu neuzticību un skepsi, kā arī prasa jaunu prasmju apgūšanu, cilvēki ir gatavi tam ļauties, apzinoties inovāciju sniegtās priekšrocības.

Bezmaksas sludinājumi palīdz uzlabot to, kā pirkšana un pārdošana sludinājumu portālos notikusi līdz šim. Un ja tas var palīdzēt atrast savu jauno automašīnu pie uzticamāka pārdevēja un veicināt veiksmīgāku darījuma noslēgšanu, tad tas ir portāls, par kuru noteikti jāzina arī visiem auto entuziastiem.

Diskusijā par nākotnes sludinājumu portālu iezīmējas skaidra vīzija - tam noteikti jābūt labākam kā vecās paaudzes sludinājumu portāliem. Un tieši tāds arī ir dalder.lv. Bezmaksas sludinājumi - tas ir skaidrs nākotnes sludinājumu portālu attīstības virziens. Ja vēlies pārdot savu esošo auto vai iegādāties jaunu, tad tagad tu zini labāko vietu, ar kuru sākt!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/